#domasspēks 26. sērijā Raiņa dzejoli lasa bulgāru aktieris Ivailo Zaharijevs

Kadrs no video

Kadrs no video

Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadam veltītā īsfilmu sērija #domasspēks turpinās ar ceļojumu uz Bulgāriju, kur Raiņa dzejas rindas interpretē aktieris Ivailo Zaharijevs (Ivaylo Zahariev).

Aktieris Ivailo Zaharijevs popularitāti Bulgārijā un aiz tās robežām ieguvis ar galveno lomu televīzijas seriālā “Pod Prikritie”/”Undercover”, kas uzņemts pēc Martina Skorsēzes oskarotās filmas “Atkritēji” (“The Departed”) motīviem. Dzimtenē viņš pazīstams arī kā teātra aktieris, modelis un aktīvs pilsoņu tiesību aizstāvis.

Projekta #domasspēks 26. sērijā Ivailo Zaharijevs un latviešu mūziķis Goran Gora lasa fragmentus no Raiņa dzejoļa “Novēlējumi valsts darbiniekam” (1928).

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks laikā katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading