#domasspēks 27. sērijā Raiņa aforisms skan Portugālē

Kadrs no video

Kadrs no video

Raiņa un Aspazijas 150. jubilejais veltītajā īsfilmu cikla #domasspēks (#mindpower) 27. sērijā Raiņa aforisms skan Portugālē, kur to interpretē jūras biologs Adelino Kanario (Adelino V.M. Canario).

Adelino Kanario ir Algarves Universitātes profesors un Jūras zinātnes pētniecības centra direktors Portugāles dienvidu pilsētā Faru, kā arī viesprofesors Šanhajas Okeāna universitātē Ķīnā. Savos pētījumos viņš īpaši pievēršas dzīvnieku ķīmiskajai komunikācijai, endokrinoloģijai, reproduktīvajai fizioloģijai un ģenētikai.

Projekta #domasspēks priekšpēdējā epizodē Adelino Kanario un latviešu mūziķis Goran Gora lasa Raiņa aforismu (1923) par saiknēm un līdzībām starp tautām, kultūrām un laikmetiem.

#domasspēks ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks laikā katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading