#domasspēks noslēguma sērijā – ievērojamākais rumāņu alpīnists

Kadrs no video

Kadrs no video

Līdz ar viesošanos Rumānijā noslēdzas Raiņa un Aspazijas 150. jubilejais veltītais īsfilmu cikls #domasspēks (#mindpower). 28. sērijā piedalās rumānu ievērojamākais augstkalnu alpīnists Horija Kolibešanu (Horia Colibăşanu).

Horija Kolibešanu bez papildu skābekļa un šerpu palīdzības ir uzkāpis septiņās no pasaules augstākajām virsotnēm, kas sniedzas vairāk nekā 8000 metru virs jūras līmeņa. To vidū ir Karakoruma kalnu grēdas augstākā virsotne Pakistānā, bīstamā K2, un vairākas Himalaju virsotnes – grūti pieejamā Anapurna un neparedzamā Manaslu. Viņš arī veiksmīgi startē “Ironman” triatlonos – sacensībās, kas ietver 3,8 km peldējumu, 180 km riteņbraukšanas maršrutu un 42,2 km skrējienu.

Projekta #domasspēks noslēdzošajā epizodē Horija Kolibešanu lasa fragmentu no Aspazijas dzejoļa “Radošais gars” no krājuma “Izplesti spārni” (1920).

#domasspēks ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks laikā katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Visas #domasspēks īsfilmas var noskatīties šeit!

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading