#domasspēks 19. sērijā cilvēktiesību aktīviste Vafa al Kenani no Nīderlandes

Kadrs no video

Kadrs no video

Projekta #domasspēks 19. sērijā piedalās Vafa al Kenani (Wafa al Kenany) – Irākā dzimusi juriste un sieviešu tiesību aizstāve, kas jau vairāk nekā 20 gadu dzīvo Nīderlandē.

Brāļa mudināta, pusaudžu gados Vafa sāka nodarboties ar karatē un kļuva par vairākkārtēju Irākas čempioni. Politisko aktivitāšu dēļ Vafai 1993. gadā nācās pamest dzimteni, jo viņa iestājās pret Irākā pastāvošo varu. Dzīvojot Nīderlandē, Vafa darbojas cilvēktiesību jomā, aktīvi iestājas par sieviešu tiesībām un turpina nodarboties ar karatē.

Projekta #domasspēks 19. sērijā Vafa al Kenani lasa fragmentu no Aspazijas raksta “Tikumības jautājums lugā Zaudētās tiesības”. Aspazija – lugas “Zaudētās tiesības” (1894) autore – Latvijā pirmā atklāti runāja par sievietes stāvokli sabiedrībā, potenciālu vēstures veidošanā un tiesībām veidot dzīvi saskaņā ar savām jūtām.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks laikā katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading