#domasspēks 22. sērijā – itāļu mūziķis un vīndaris Al Bano

Kadrs no video

Kadrs no video

Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas īsfilmu cikla #domasspēks 22. sērija skatītājus ved uz saulaino Itāliju un viesojas pie Albano Karrisi (Albano Carrisi), kurš labāk pazīstams ar skatuves vārdu Al Bano.

Viņš ir itāļu mūziķis un vīndaris. Kopš 60. gadiem viņš izdevis vairāk nekā 40 albumu, kas visā pasaulē pārdoti 165 miljonos kopiju. Al Bano izdevis vairākus opermūzikas ierakstus, tomēr vairāk zināms kā populārās mūzikas pārstāvis, īpaši duetā ar Rominu Paueru (Romina Power).

Al Bano daudzkārt viesojies ar koncertiem Latvijā. Turklāt Rīga ir viena no retajām vietām Austrumeiropā, kur iespējams nobaudīt un iegādāties viņa darītos vīnus.

Projekta #domasspēks 22. epizodē Al Bano lasa fragmentu no Aspazijas dzejoļa “Dzīves atslēga”, kas iekļauts krājumā “Izplesti spārni” (1920).

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks laikā katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.


Komentē

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

loading