Projektā #domasspēks flāmu horeogrāfs Kūns Augustinens

Foto: Mārtiņš Otto, "Rīga 2014". Flāmu horeogrāfs Kūns Augustinens

Foto: Mārtiņš Otto, “Rīga 2014″. Flāmu horeogrāfs Kūns Augustinens

Projekta #domasspēks 18. sērijā flāmu horeogrāfs Kūns Augustinens interpretē Raiņa dzejoli “Trīs zīmes” no krājuma “Gals un sākums” (1912).

Kūns Augustinens (Koen Augustijnen) savu māksliniecisko darbību sāka kā dejotājs slavenā flāmu režisora Alēna Platēla (Alain Platel) kompānijā “les ballets C de la B”, un kopš 1997. gada ir viens no šīs trupas horeogrāfiem. Kūns Augustinens iestudējis izrādes arī Austrālijā, Palestīnā, Vācijā un Šveicē, sadarbojies ar dažādiem beļģu mūziķiem, veidojis uzvedumus ne tikai ar profesionāliem dejotājiem, bet arī ar bokseriem un amatieriem.

Kūns Augustinens Rīgā viesojās jau 2013. gadā, kad sagatavoja dejotājus “Rīga 2014” projektam “Deja iziet pilsētā” un veidoja ielu izrādes “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību”, kas bija iekļautas Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā.

18. #domasspēks sērija filmēta gan Beļģijā, gan Rīgā, Ģertrūdes ielas teātrī, kur Kūns Augustinens 2015. gada martā Ģertrūdes ielas teātrī, kur tapa izrādes “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību” versija iekštelpām.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Projekta #domasspēks laikā katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē eu2015.lv un “Youtube” kanālā, gan arī projekta “Facebook” lapā.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.


Komentē

loading